Omlouváme se, ale veškeré kapacity těžby (ETH i ETC) byly vyprodány. O novém dostupném výkonu budeme informovat zde na našich stránkách.

FAQ Často kladené otázky

Základní informace
o těžbě a o společnosti Invictus Mining

Je to v podstatě pronájem těžebního stroje včetně hostingu (elektřina, servis atd.) za jednotnou cenu přepočtenou na cenu za MH/s za měsíc. Stroj v takovém případě poskytuje výkon pouze na těžbu kryptoměn a vše se řídí vzorcem, který vychází z veřejně dostupných údajů – díky tomu je vše transaparentní a předchází se tak případným sporům.
Naše společnost se od počátku vzniku zaměřuje na profesionální a legální poskytování služeb těžařů kryptoměn. Určitě Vám nedokážeme slíbit zhodnocení vaší investice ve stovkách procent, jako někteří konkurenti, ale na rozdíl od řady z nich jsme stále na trhu a rosteme.
Klíčoví lidé jsou u nás všem viditelní, sídlo společnosti máme v ČR a řídíme se podle platné legislativy.
Těžba probíhá na našich serverech, ve kterých si pronajímáte výkon. Detailní informace o informace o vaší těžbě uvidíte na svém portále, avšak vytěžená kryptoměna je umístěna na naší peněžence. Na základě vaší žádosti o výplatu vám vytěženou kryptoměnu zašleme na vaši peněženku. Žádat si můžete v pravidelných intervalech nebo klidně na konci platnosti vaši těžby.
Z důvodů vysokých poplatků v síti jsme nuceni zavést minimální limit pro výběr, který činí aktuálně 0,1 ETH nebo 5 ETC.
Vytváříme podcasty s kryptoměnovou tématikou Kryptopokec (dostupné na Adroidu, Spotify, Apple podcast atd.).
Sponzorujeme různé konference a meetupy na téma kryptoměn a budoucnost těžby, např: Future Port Prague,Bitcoin Zlín a další.
Připravujeme nový edukační projekt – jak webový, tak formou přednáškových akcí (brzy).
Datacentrum provozuje sesterska společnost Invictus Solutions s.r.o.
Probíhá upgrade o 1100 serverů se splněním všech telekomunikačních norem.
Naše servery jsou umístěny v objektu elektrárny a tak dostáváme jedny z nejlepších cen elektřiny na trhu. Díky tomu můžeme nabídnout skutečně výhodné podmínky těžby.

Ano vzorec najdete ve smlouvě a je zaveden z důvodu, aby se předešlo debatám v situacích, kde by například naše servery měly výpadek nebo byl tzv. faktor štěstí nízký (tj. dostali byste méně než podle vzorce).

Proto je vzorec sestavený tak, aby respektoval výsledky celé sítě. Díky tomu si tak můžete kdykoliv ověřit správnost údajů o vytěžené kryptoměně, kde výsledek není vůbec závislý na jiných vlivech.

Na tuto otázku není jednoduchá odpověď, protože minulost nemusí v žádném případě prokazovat budoucí zisky a zda je těžba profitabilní závisí i na Vaší strategii, jak nakládáte s vytěženými coiny, jak dlouho je držíte, ve kterém okamžiku je prodávate atd.

Obecně můžeme říci, že kdokoliv Vám slibuje jisté zisky v tak volatilním a celkově se měnícím prostředí, jako jsou kryptoměny, toho byste měli brát s velkou rezervou. My víme, že těžba je dobrou cestou k získání kryptoměn, ale ty samy o sobě nemusí být rychlou cestou ke zbohatnutí.

Tohle se velmi špatně odhaduje, protože to závisí na několika faktorech. Po přihlášení však máte v části "Koupit hashrate" k dispozici detailnější kalkulačku, která zobrazuje, jaké množství kryptoměny se vytěžilo při určitém výkonu minulý měsíc a z těchto čísel si můžete udělat určitý obrázek.
Každý příjem je nutné zdanit. Obecně platí, že pokud vytěžnou kryptoměnu převedete na České Koruny, tak je nutné z realizovaného zisku zaplatit daň. Problematika kryptoměn je však složitá a doporučujeme se obrátit na vašeho daňového poradce. Mnoho informací lze najít na youtube kanálu Paralelní Polis, např. https://www.youtube.com/watch?v=s6yhhSjZEuc

Nemůžeme. Jak je psáno výše, vše je výsledkem zvolené strategie nakládání s vytěženou kryptoměnou a do hry může vstoupit mnoho neznámých faktorů, které neovlivníme.

Odpověď je velmi obtížná a závisí na momentě, kdy se ptáte. Nákup kryptoměny a těžba jsou rozdílné produkty s jiným rizikovým a psychologickým profilem. Opět závisí na Vaší strategii. Dost často je dobré vstup na trh kryptoměn kombinovat.

Pokud bude Váš koníček stavba HW a budete to brát jako zábavu a máte ideálně přímotopovou sazbu elektřiny… Tak to může být dobrá zábava :-)

V tento moment máme spuštěnou těžbu ETH a ETC. V budoucnu budeme mít k dispozici celou řadu jiných kryptoměn.

V případě, že nebude možné těžit ETH budete přepnuti na ETC. Dle naších analýz nečekáme brzký přechod celého systému ETH na POS (Proof Of Stake). Více viz report .

Poslechněte si Kryptopokec

Následující díly jsou věnované těžbě kryptoměn, kde je vše vysvětleno detailněji
Pokračovat na všechny díly